Ημερολόγιο

Nov
20
Wed
“Κατανόησέ με ή σε Καταβροχθίζω” – θέατρο @ Πολυχώρος VAULT THEATRE PLUS
Nov 20 2019 @ 9:00 pm – Feb 27 2020 @ 9:00 pm
[:el]“Κατανόησέ με ή σε Καταβροχθίζω” - θέατρο[:] @ Πολυχώρος VAULT THEATRE PLUS

Sorry, this entry is only available in Greek.

Dec
12
Thu
Συλλογή ανθρωπιστικής βοήθειας για κρατούμενες και φυλακισμένες @ Beaver
Dec 12 2019 @ 1:00 pm – Jan 23 2020 @ 2:00 am
[:el]Συλλογή ανθρωπιστικής βοήθειας για κρατούμενες και φυλακισμένες[:] @ Beaver

Sorry, this entry is only available in Greek.

Dec
13
Fri
Workshop “Φεμινισμός και Φυλο/σοφία” @ Πάντειο Πανεπιστήμιο Πολιτικών Και Κοινωνικών Επιστημών
Dec 13 @ 9:00 am – Dec 14 @ 9:00 pm
[:el]Workshop "Φεμινισμός και Φυλο/σοφία"[:] @ Πάντειο Πανεπιστήμιο Πολιτικών Και Κοινωνικών Επιστημών
Αφιέρωμα Agnès Varda – Η ΜΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ, Η ΑΛΛΗ ΟΧΙ @ Ταινιοθήκη της Ελλάδος
Dec 13 @ 10:00 pm – Dec 14 @ 12:00 am
[:el]Αφιέρωμα Agnès Varda - Η ΜΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ, Η ΑΛΛΗ ΟΧΙ[:] @ Ταινιοθήκη της Ελλάδος

Sorry, this entry is only available in Greek.

Dec
14
Sat
Έκθεση με κούκλες φτιαγμένες από τις κρατούμενες @ Εργαστήρι Μαιρηβή
Dec 14 @ 11:00 am – Dec 16 @ 8:00 pm
[:el]Έκθεση με κούκλες φτιαγμένες από τις κρατούμενες[:] @ Εργαστήρι Μαιρηβή

Sorry, this entry is only available in Greek.

Ξεblogάρισμα – Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2019 @ K44
Dec 14 @ 11:00 am – Dec 15 @ 6:00 pm
[:el]Ξεblogάρισμα - Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2019[:] @ K44
Dec
15
Sun
Η πατριαρχία είναι ένας δικαστής Καλεσμα 15/12
Dec 15 @ 2:00 pm – 5:00 pm
[:el]Η πατριαρχία είναι ένας δικαστής Καλεσμα 15/12[:]

Sorry, this entry is only available in Greek.

Dec
18
Wed
Γυναίκες επιστήμονες και καινοτομία @ Σύνδεσμος Ελληνίδων Επιστημόνων
Dec 18 @ 6:30 pm – 9:30 pm
[:el]Γυναίκες επιστήμονες και καινοτομία[:] @ Σύνδεσμος Ελληνίδων Επιστημόνων
ΞΟΥΘ φεστιβαλ @ Βουκουρεστιου 33 - Βουκουρεστίου 40
Dec 18 @ 7:00 pm – Dec 22 @ 8:00 pm
[:el]ΞΟΥΘ φεστιβαλ[:] @ Βουκουρεστιου 33 - Βουκουρεστίου 40

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ // ΞΟΥΘ FESTIVAL // ARTENS
18 – 22 Δεκεμβρίου 2019

ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΕΣ

78 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ // 23 ΧΩΡΕΣ

Η ARTENS, υπό την αιγίδα & την υποστήριξη του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, διοργανώνει ένα πενθήμερο διεθνές φεστιβάλ 18- 22 Δεκεμβρίου 2019 με τίτλο ΞΟΥΘ Festival, που εμπνέεται από το μυθιστόρημα του Ι. Πιτσιπίου Ο Πίθηκος Ξουθ ή Τα Ήθη του Αιώνος (1848).
Το διεθνές φεστιβάλ ΞΟΥΘ Festival πραγματοποιείται σε δύο χώρους παράλληλα, σε ένα διατηρητέο κτίριο συνολικού εμβαδού 700 τ.μ. στο κέντρο της Αθήνας (Βουκουρεστίου 33), που ανοίγει τις πόρτες του ειδικά για τις ανάγκες του φεστιβάλ, και, παράλληλα, στον χώρο του πολιτιστικού οργανισμού ARTENS (Βουκουρεστίου 40).

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
19:00 ΕΓΚΑΙΝΙΑ
Χαιρετισμοί:
Evi Peterson, Υπεύθυνη Παραγωγής – Art Director & Managing Partner of ARTENS
Καλλιτεχνική Σύμπραξη Magenta (Κατερίνα Σωτηρίου & Έλενα Τιμπλαλέξη), Curators
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
19:00 Η εξαφάνιση της πραγματικότητας – Installation – ολόγραμμα
Χρήστος Στεργίου
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος
20:15 γορίλα γορίλα, performance light installation
Concept, light installation: Εύα Νταραρά
Performers: Νικολέτα Γκριμέκη, Γιώργος Πέππας
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, υπόγειο
20:30 Το Σώμα, Αγάπη μου, το Σώμα performance
Κείμενο: Νίνα Ράπη
Live visual – mapping: Σοφία Παπαδόπουλου – COM.ODD.OR
Live sound performing: Νικόλαος Σιδηρόπουλος ( Nick Sid )
Αυτοσχεδιαστικός χορός: Λήδα Δουμουλιάκα
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
21:00 Πρωτογονικά επιτέλεση-ηχητική ποίηση
Δημοσθένης Αγραφιώτης
Μουσικός αυτοσχεδιασμός: Κώστας Οικονόμου
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
Μουσικό δρώμενο:
Κώστας Οικονόμου : Κλασσική κιθάρα
Miao Bin ( xiao): Κινέζικο φλάουτο
Λιλή Νταλανίκα : Τραγούδι
Μαρία Παπαγεωργίου: Τραγούδι
22:00 under the skin performance
3ος Παράλληλος (Γιώργος Σπάνιας-Ανθή Δρίλλια)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
22:30 Get [it] out of your system προβολή ενότητας έργων video art
Video Art Μηδέν (καλλιτεχνική συνεργασία)
Επιμέλεια: Γιούλα Παπαδοπούλου
Διάρκεια: 42 λεπτά
1. Γιώργος Δρόσος, District one, Ελλάδα 2014-2015, 1.50
2. Mircea Bobînă, ФРИДОМ/Freedom, Μολδαβία/Ρουμανία 2018, 4.24
3. Ana Rodríguez León, Beyond action, Ισπανία 2018, 5.40
4. Anna Grigorian, The Jumping Ruler, Αρμενία/Καναδάς 2017, 5. 40
5. Rosary Solimanto, Beggar, ΗΠΑ 2017, 3.57
6. Pablo Polledri, Corp, Ισπανία 2016, 9.00
7. Mansoor Mansoori, Fire and Ash, Ινδία 2018, 3.45
8. Kuesti Fraun, How many beans make five?, Γερμανία 2018, 2.13
9. Eyal Segal, Montag, Ισραήλ 2017, 5.41
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00-19:00 προβολές ταινιών μικρού μήκους, ντοκυμαντέρ και video art
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
17:00 Εκδήλωση
Η σχέση που έχουν οι κοινωνικές ανισότητες με τον πολιτισμό.
Μυρσίνη Ζορμπά
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
19:00 Η Αρνοκόρη αφήγηση παραμυθιού για ενήλικο – μεικτό κοινό
Αφήγηση: Νάγια Οικονομόπουλου
Ο Σιμιγδαλένιος αφήγηση για ενήλικο – μεικτό κοινό
Αφήγηση: Ακριβή Καλδίρη
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
20:15 γορίλα γορίλα, performance light installation
Concept, light installation: Εύα Νταραρά
Performers: Νικολέτα Γκριμέκη, Γιώργος Πέππας
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, υπόγειο
21:00 το πέταγμα της πεταλούδας performance
Εικαστικός – performer: Νίκη Ζαχαρή
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
21:30 Squirrel (USA) πρώτη πανελλαδική προβολή ταινία μικρού μήκους
Σκηνοθεσία: Alex Kavutskyi
Θα ακολουθήσει συζήτηση παρουσία του σκηνοθέτη.
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
22:00 under the skin performance
3ος Παράλληλος (Γιώργος Σπάνιας-Ανθή Δρίλλια)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
22:30 Πόθος (GR) προβολή ντοκυμαντέρ
Σκηνοθεσία: Μαρία Ζητάκη, Γιάννης Τσιαχρήστας
Μποέμ –ιστορία (GR)
Σκηνοθεσία: Γιώργος Κελλής
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00-17:00 προβολές ταινιών μικρού μήκους, ντοκυμαντέρ και video art
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
17:30 Ομιλία
Η εξαφάνιση της πραγματικότητας
Ηλιάνα Χατζιδημητρίου (Creative escape agents media)
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, Artens
18:30 Post cards from home Northwest παρουσίαση project
Concept & εμψύχωση: Φωτεινή Παπαχατζή
Ακολουθεί συζήτηση με την εμψυχώτρια
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, Artens
19:00-20:00 Φαουέγια (GR) προβολή ντοκυμαντέρ
Σκηνοθεσία: Μύρνα Τσάπα
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
20:15 γορίλα γορίλα, performance light installation
Concept, light installation: Εύα Νταράρα
Performers: Νικολέτα Γκριμέκη, Γιώργος Πέππας
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, υπόγειο
20:30 video game – θεατρικός αυτοσχεδιασμός πραγματικού χρόνου σε πολυχρηστικό εικονικό χώρο φοιτητικό συνεργατικό project
Εργαστήριο Πολυμέσων-Υπερμέσων Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών
Υπεύθυνοι διδάσκοντες: Μάνθος Σαντοριναίος, Καθηγητής, Δρ. Σταυρούλα Ζώη, ΕΔΙΠ,
Κωνσταντίνα Βέτσιου, Υποψήφια Διδάκτωρ ΑΣΚΤ και οι φοιτητές του έτους 2019-20
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
21:30 Ο Χειροπαλαιστής (GR) προβολή ντοκυμαντέρ
Σκηνοθεσία: Γιώργος Γούσης
Ακολουθεί συζήτηση με την παρουσία του σκηνοθέτη.
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
22:00 under the skin performance
3ος Παράλληλος (Γιώργος Σπάνιας-Ανθή Δρίλλια)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
22:30 Προβολή video art από το ανοιχτό κάλεσμα του φεστιβάλ
Αγγελίνα Βοσκοπούλου (GR), Behind this page but not disappearing, 8:10
Natasha Cantwell (NZ/AU), Spineret, 1:40
Alexander Chernavskiy(RU), Intensional snapshot, 3:12
Johannes C. Gerard (DE), White Cup, 2:31
Javril (AU), I sit differently, 8:09
Ντίνα Κουμπούλη, Κλαίνε οι ευ-κάλυπτοι;, 6:30
Μάκης Κυριακόπουλος, A Process To Incomplete A Complete Body, 8:00
Mario F. Londoño (FR), A is a Symbol, 2:40
Theodora Prassa (UK),Lavyrinthos, 2:45
Nachio Rechio (ES), Ant, 15:25
Filomena Rusciano (IT), Liquid Path, 4:00
Eyal Segal (IL), Columba Riot, 3:53
Αναστασία Ζωή Σουλιώτου (GR), Μετρό Φανταστικών Γραμμών, 3:12
Αλεξία Ψαραδέλη (GR), Ένοικοι, 4:32
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00-19:00 προβολές ταινιών μικρού μήκους, ντοκυμαντέρ και video art
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
12:30 Cravity χορευτική performance
Χορευτική performance: Εριφύλη Δαφέρμου
Εικαστική επιμέλεια: Περσεφόνη Νικολακόπουλου
(την γραβάτα έφτιαξε η κα. Ασπασία Μεταλλινού)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
13:00 προβολή ταινιών Kinderdocs
Επιλογή-επιμέλεια: Δημήτρα Κουζή, καλλιτεχνική διευθύντρια και παραγωγός Kinderdocs
A Field Guide To Being A 12-Year-Old Girl (AU), Tilda Cobham-Hervey, (20:00 mins)
Ninnoc (NL), Niki Padidar, (18:46 mins)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
19:00 “Τώρα” σε 25 “γλώσσες” μουσικό διαδραστικό performance
Performer: Δημήτρης Κωσταγιόλας
Κτίριο Βουκουρεστίου 40 – Κτίριο Βουκουρεστίου 33
19:30 Identity (GR) προβολή ταινίας μικρού μήκους
Σκηνοθεσία: Πάνος Παππάς & Δέσποινα Χαραλάμπους
Ακολουθεί συζήτηση παρουσία των σκηνοθετών
Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
20:15 γορίλα γορίλα, performance light installation
Concept, light installation: Εύα Νταραρά, Performers: Νικολέτα Γκριμέκη, Γιώργος Πέππας
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, υπόγειο
20:30 Προβολή ταινιών μικρού μήκους
Anima (FR), Julien Lasbleiz, Elliott Kajdan, Remi Devouassoud and Nicolas Maurice, 4:44
Apart [Spolu Sami] (CZ), Diana Cam Van Nguyen, 9:25
Branded Dreams (NL), Smack, 2:13
Dream Girl (UK), Alice Seabright, 2:16
Kids (CH), Michael Frei, 9:00
Les Processus (FR/GR), Xavier De L’Hermuiziere, Philippe Grammaticopoulos, 7:52
Nursery Rhymes (AU), Tom Noakes, 5:14
Oh Willy (BE), Emma de Swaef & Marc James Roels, 16:42
Selfies (CH), Claudius Gentinetta, 3:40
The lift (DK), Daniel Kragh-Jacobsen, 4:53
The Ordinary (FR), Julien & Simon Dara, 9:05
Troll or the Voluntary Ruin (GR), Ανδρέας Αγγελιδάκης, 5:31
Tropics (FR), Mathilde Lavenne, 13:40
97% (NL), Ben Brand, 8:00
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
22:00 under the skin performance
3ος Παράλληλος (Γιώργος Σπάνιας-Ανθή Δρίλλια)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
22:00 FUN_FUN_FUN performance
Performers: Ομάδα_Sacra (Χριστίνα Βλάχου, Φαίη Μινωπέτρου, Ελένη Σιδηροκαστρίτη)
Το video της performance επιμελήθηκε ο Χρήστος Αργυρός.
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο & 2ος όροφος
23:00 Προβολή-αφιέρωμα Moving Cities (UK)
Σκηνοθεσία: Jevan Chowdhury
Moving Athens/Dallas/London/Paris/Prague/Brussels/Yerevan/Southwark

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00-19:00 προβολές ταινιών μικρού μήκους, ντοκυμαντέρ και video art
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 1ος όροφος
12:00-14:00 FUN_FUN_FUN performance
Performers: Ομάδα_Sacra (Χριστίνα Βλάχου, Φαίη Μινωπέτρου, Ελένη Σιδηροκαστρίτη)
Το video της performance επιμελήθηκε ο Χρήστος Αργυρός.
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο & 2ος όροφος
16:00 Ομιλία
Ανισότητες
Στέλιος Κυμπουρόπουλος
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
19:00 Παρουσίαση Εργαστηρίου Νέων Τεχνολογιών στην Επικοινωνία, την Εκπαίδευση και τα ΜΜΕ, Τμήμα Επικοινωνίας και ΜΜΕ, ΕΚΠΑ.
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
19:45 γορίλα γορίλα, performance light installation
Concept, light installation: Εύα Νταραρά
Performers: Νικολέτα Γκριμέκη, Γιώργος Πέππας
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, υπόγειο
20:00 Έπαινος στην ασχήμια catwalk performance
Concept, fashion designing: Francesco Infante
Models/Performers: Χαρά Κουκούδη, Ηώ Σπηλιωτοπούλου, Βάσω Σαγώνα, Κέλλυ Δρίτσα, Μαριάννα Σφυρίδη, Τζένη Δελή, Κατερίνα Μαγεράκη, Ειρήνη Καφρίτσα, Αγγελίνα Δουκίδη,
Μαρία Μανουκιάν, Δάφνη Σταθάτου, Μυρτώ Σχοινοπλοκάκη
Accessories: George Rafael
Jewels: Αϊριν Κτενα for Ren Jewelry
Χορογραφία: Ηλίας Μπαγεώργος
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
20:40 ΖΩ(ο) χορευτική performance
Concept: Άννα Μαρία Μακρή
Χορογραφία: Άννα Μαρία Μακρή & συνεργάτες
Καλλιτεχνικοι συνεργάτες: Τέτη Νικολόπουλου, Έλενα Μιχαήλου, Μάτα Μάρρα
Χορός/performance:Τέτη Νικολόπουλου, Έλενα Μιχαήλου, Μάτα Μάρρα, Άννα Μαρία Μακρη.
Τεχνική υποστήριξη : Φαίδων Κωνσταντινίδης
Κοστούμια: Μαργαρίτα Δοσούλα
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
21:00 Cast all your votes for dancing poetry dance performance
Concept, ποίηση: Λιζ Μεσθεναίου
Μαζί χορεύει ο Άλεξ Μουτζούρης
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, ισόγειο
21:15 Αφροβραζιλιάνικα κρουστά μουσική performance μέρος Ι
Quilombo
Βουκουρεστίου 33-Βουκουρεστίου 40
21:30 H τυραννία της οικειότητας performance
Concept, performance: Ελίζα Σόρογκα
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
22:00 under the skin performance
3ος Παράλληλος (Γιώργος Σπάνιας-Ανθή Δρίλλια)
Κτίριο Βουκουρεστίου 33, 2ος όροφος
22:30 Αφροβραζιλιάνικα κρουστά μουσική performance μέρος ΙΙ
Quilombo
Βουκουρεστίου 33-Βουκουρεστίου 40

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ +6
Κτίριο Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, ARTENS
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00 Μεταμορφώσεις δημιουργικό εργαστήριο λόγου και εικόνας για παιδιά.
13:00 δημιουργική γραφή πάνω σε εικονογραφήσεις του Γ. Σγουρού
Concept και υλοποίηση: Αλεξάνδρα Σέλελη
17:00 Παραδοσιακά Χριστουγεννιάτικα παραμύθια
Αφήγηση: Νάγια Οικονομοπούλου
18:00 Ζωηροί Φίλοι ταινίες animation
Επιλογή-επιμέλεια: Athens International Children’s Film Festival (ATHCIFF)
The Kite (CZ), Martin Smatana, 2019
Arcade Boys (FR), Timothey Delhaize, Alexis Maerten, Aurélia Tron, Orane Laffra, Zoé Devise, 2018
Wolf Paths (CZ), Noemi Valentíny, Vojtěch Dočkal, 2018
The Incomplete (IR), Erfan Parsapour, 2018
The Last Day of Autumn (CH/BE/FR), Marjolaine Perreten, Jérôme Vitoux, 2019
Cake Day (NL), Jeroen Koelewijn, 2018
Game Changer (USA), Aviv Mano, 2018
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
12:00 Τα Μαγικά Πινέλα ή Οι ακροβάτες των ονείρων αφήγηση παραμυθιού
Aφήγηση: Καλλιόπη Λιάδη
12:30 Εργαστήριο Κηπουρικής
13:30 Στόλισε το δέντρο με eco ευχές! δράση οικολογικού χαρακτήρα
17:00 Φωτότυπα δημιουργική δράση
Animator: Χαρά Δημακάκου
18:00 Ζωηροί Φίλοι ταινίες animation

Συμμετοχές:
Ανδρέας Αγγελιδάκης / Δημοσθένης Αγραφιώτης / Κατερίνα Αντωνοπούλου / Μυρτώ Αποστολίδου / Λουίζα Βραδή / Ben Brand / Αγγελίνα Βοσκοπούλου / Γιώργος Γούσης / Natasha Cantwell / Chris Capten / Alexander Chernavskiy / Jevan Chowdhury / COM.ODD.OR / Julien & Simon Dara / Εριφύλη Δαφέρμου / Ηράκλεια Δέδε / Xavier De L’ Hermuziere / Emma de Swaef / Remi Devouassoud / Απόλλων Σ Δήλιος /Χαρά Δημακάκου / Έλενα Δημοπούλου / Λήδα Δουμουλιάκα / Εργαστήριο Νέων Τεχνολογιών στην Επικοινωνία, την Εκπαίδευση και τα ΜΜΕ, Τμήμα Επικοινωνίας και ΜΜΕ, ΕΚΠΑ / Εργαστήριο Πολυμέσων-Υπερμέσων – Μάνθος Σαντοριναίος, ΑΣΚΤ /  Νίκη Ζαχαρή / Μαρία Ζητάκη / Jo Fragogianni / Michael Frei / Claudius Gentinetta / Johannes C. Gerard / Philippe Grammaticopoulos / Fransesco Infante / Javril / Elliott Kajdan / Ακριβή Καλδίρη / Κώστας Καρνάβας / Alex Kavutskyi / Γιώργος Κελλής / Γιώτα Κότικα / Ντίνα Κουμπούλη / Daniel Kragh-Jacobsen / Γιάννης Κρανιδιώτης / Δημήτρης Κωσταγιόλας / Μάκης Κυριακόπουλος / Julien Lasbleiz / Mathilde Lavenne/Καλλιόπη Λιάδη / Mario Londoño / Μελίνα Μ. / Firoz Mahmud / Ισμήνη Μαθιουδάκη / Άννα Μαρία Μακρή / Μάριον Εμμανουέλα Μανιού / Nicolas Maurice / Medea Electronique / Λιζ Μεσθεναίου / Δήμητρα Μπουρίτσα / Εύα Νταραρά / Tom Noakes / Νάγια Οικονομοπούλου / Αλίκη Παππά / Πάνος Παππάς / Φωτεινή Παπαχατζή / Marina Provatidou / Νίνα Ράπη / Marc James Roels / Όλγα Πλαστήρα / Theodora Prassa /Χρήστος Ραχιώτης / Nacho Recio / Filomena Rusciano / Ομάδα Sacra / Βίκυ Σαμουηλίδου / Γιώργος Σγουρός / Alice Seabright / Αλεξάνδρα Σέλελη / Νίκος Σεπετζόγλου / Nick Sid / Ελίζα Σόρογκα / Βασιλική Σοφρά / Αναστασία Ζωή Σουλιώτου / Smack / Νίκος Σταυρόπουλος / Diana Cam Van Nguyen / Άννα Χαραλαμπίδη / Δέσποινα Χαραλάμπους / Μύρνα Τσάπα / Γιάννης Τσιαχρήστας / Αριστομένης Χατζήπαπας / Θοδωρής Χρυσικός / Αλεξία Ψαραδέλη / Ομάδα 3ος Παράλληλος
Καλλιτεχνικές συνεργασίες:
Blender Gallery: Johnston Foster/Κωνσταντίνος Πάτσιος
ΜΗΔΕΝ: Mircea Bobînă/Γιώργος Δρόσος/Kuesti Fraun/Anna Grigorian/ Ana Rodríguez León/Mansoor Mansoori/Pablo Polledri/ Eyal Segal/Rosary Solimanto.
Kinderdocs: Tilda Cobham-Hervey/Niki Padidar
ATHCIFF: Timothey Delhaize/ Zoé Devise/Vojtěch Dočkal/Jeroen Koelewijn/Orane Laffra/ Alexis Maerten/Aviv Mano/Erfan Parsapour/ Marjolaine Perreten/ Martin Smatana/ Aurélia Tron/Noemi Valentíny /Jérôme Vitoux
Χώρες συμμετοχών:
ARMENIA / AUSTRALIA / BANGLADESH / BELGIUM / CANADA / CZECH REPUBLIC / DENMARK / FRANCE / GERMANY / GREECE / INDIA / IRAN / ITALY / ISRAEL / MOLDAVIA / NETHERLANDS / NEW ZEALAND / ROMANIA / RUSSIA / SPAIN / SWITZERLAND / USA / U.Κ.
Είσοδος ελεύθερη

Εγκαίνια: Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019, στις 19:00
Διάρκεια Festival: 18- 22/12/2019
Βουκουρεστίου 40, 1ος όροφος, Αθήνα
Βουκουρεστίου 33, Αθήνα
info@artens.gr
www.artens.gr
T: 210 33 17 312
Παραγωγή: ARTENS
Υπεύθυνη Παραγωγής: Evi Peterson – Art Director & Managing Partner of ARTENS
Curators: Καλλιτεχνική Σύμπραξη Magenta (Έλενα Τιμπλαλέξη, Κατερίνα Σωτηρίου)
Συντονισμός Παραγωγής: Στέλιος Μήτσος / Χρύσα Λαστίκη
Υπεύθυνη Επικοινωνίας: Evi Peterson / Κατερίνα Τριανταφύλλου
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε επικοινωνήστε στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας:
Evi Peterson – Art Director & Managing Partner
T: 210 33 17 312
Μ: 6944 166 246
Ε: info@artens.gr

Γυναικεία σεξουαλικότητα – βιβλίο της Έφης Λεοντίδου @ Polis Art Cafe
Dec 18 @ 8:00 pm – 10:00 pm
[:el]Γυναικεία σεξουαλικότητα - βιβλίο της Έφης Λεοντίδου[:] @ Polis Art Cafe

Sorry, this entry is only available in Greek.